Cestovní vychytávky – obyčejné věci, které vám usnadní cestování

V minulém článku jsme psaly, které cestovní aplikace na cestách používáme a proč. Nejsou to jenom webové stránky a mobilní aplikace, které nám usnadňují cestování. Jsou to taky obyčejné věci, které se nám na cestách osvědčily a za tu dobu, co jezdíme po světě nám už mnohokrát usnadnily každodenní život na cestách. Proto jsme se rozhodly s vámi o ně podělit a sepsaly jsme všechny naše cestovní vychytávky do jednoho článku.
 

1. Univerzální cestovní adaptér

S celosvětovým cestovním adaptérem nemusíte řešit, jaké druhy zásuvek se používají v dané zemi, protože tato malá krabička vám zajistí, že vaši elektroniku nabijete kdekoliv. 
Cestovní vychytávky - cestovní adaptér

2. Roztrojka

Není nic horšího, než přijít do hotelového pokoje a zjistit, že je v něm k dispozici jen jedna zásuvka a vy potřebujete přes noc nabít telefon, foťák i počítač. Pokud s sebou vozíte roztrojku, tohle se vám už nikdy nestane. V zemích s jiným typem zásuvek se vám bude hodit dvojnásob, protože vám stačí jenom jeden adaptér a rázem máte tři zásuvky.
Cestovní vychytávky - roztrojka
 

3. Konec do zásuvky s více  USB výstupy

Potřebu téhle věcičky není třeba vysvětlovat. Jednou zásuvkou nabijete více zařízení. 
Cestovní vychytávky - nabíječka s více usb vstupy

4. Cestovní příbory

Znáte to, když si koupíte v obchodě jogurt a pak zjistíte, že nemáte lžičku. Používáním cestovních příborů navíc přispějete k ochraně přírody, tím že nebudete kupovat ani používat plastové příbory na jedno použití. My vozíme i brčko, nebo čínské hůlky.
Cestovní vychytávky - příbory

5. Nádoby na kosmetiku

Pro cestování jenom s příručním zavazadlem jsou tyto nádobky nutností. Ale i když zavazadlo odbavujete, ne vždy chcete na zádech nosit gramy navíc v podobě velkých sprchových gelů a šamponů. Tyhle gumové nádobky navíc můžete po vyprázdnění jednoduše stlačit a nebudou zabírat tolik místa.
Cestovní vychytávky
 

6. Cestovní ručník

Ten je snad pro každého cestovatele samozřejmostí. Pokud budeme mluvit o komfortu používání, bohužel se nedá s normálním ručníkem srovnat. Pokud jde však o šetření místa v batohu, nemá konkurenci. My navíc vozíme jeden ultra velký, který používáme jako deku na pláž, prostěradlo, nebo přikrývku.
Cestovní vychytávky - rychloschnoucí ručník
 

7. Filtr na vodu Sawyer mini

S tímhle mini filtrem s sebou na tůry nemusíte tahat zbytečné litry vody. Stačí si najít potůček, řeku nebo jezero a máte zdroj pitné vody pořád u sebe. Navíc se filtr dá našroubovat na klasický závit od PET lahve. S celkovou hmotností 65g a možností srolování do malého balíčku nezabere ve tvém batohu téměř žádný prostor. Navíc má téměř nekonečnou životnost.
Cestovní vychytávky - vodní filter sawyer
 

8. Tejpka

Pokud jde vše podle plánu, tejpku stejně jako lékárničku nepotřebujete. Jakmile se však něco stane, obě tyto věci vám přijdou vhod. My tejpovací pásku používáme na vše možné. Od ošetření úrazu, přes slepování bot až k lepení děr v moskytiéře. Jednou jsme s ní i přilepovaly odpadlý blatník na motorce 😀
Cestovní vychytávky - tejpka
 

9. Šití

Když cestujete jen s několika kusy oblečení, jehla a nit se vám vždy hodí. O díry v tričkách není na cestách nouze.
Cestovní vychytávky - jehla a nit
 

10. Multifunkční karta nebo klíč

Otvírák lahví, mini šroubovák, nožík nebo pilník, to vše i něco víc je hezky ukryto v těchto vychytávkách, které vám na letišti nezabaví.
Cestovní vychytávky - multifunkční karta
 
 
 

11. Gore-Tex tenisky

Nic neoceníte víc, než nohy v suchu. Zvláště pokud jste na cestách nebo na horách. My jsme si pořídily tyhle Gore-tex trailové tenisky od Adidas. Dají se využít jak na běhání, tak do hor. A opravdu vám vydrží noha v suchu, i když se půl dne brodíte mokrou trávou.
Cestovní vychytávky - goretex tenisky

12. Nepromokavé ponožky

Věděli jste, že něco takového existuje? My do nedávna taky ne. Ale teď už nepromokavé ponožky máme a po několika testovacích výšlapech musíme uznat, že litujeme, že jsme o nich nevěděly dříve. 
Cestovní vychytávky - vodotěsné ponožky
 

13. Hamaka

Není nic lepšího, než si na pláži mezi dvě palmy zavěsit hamaku a pohodlně se natáhnout. Příležitostně může sloužit i jako postel. V batůžku vám moc místa nezabere. 
cestovní vychytávky - hamaka
  

14. Spacák

Spát ve svém je vždycky nejlepší. Dokud jsme nepotřebovaly spát v zimě venku a využívaly jsme spacák jen na přespání v autě, na letišti nebo přes  Couchsurfing (divili byste se, kolik lidí vás příjme jen díky tomu, že máte svůj spacák a nic víc nepotřebujete) požívaly jsme tento malý, lehký  Snugpak Jungle Bag. Pak jsme ale začaly více kempovat a přespávat venku i v teplotách pod nulou a musely jsme si pořídít spacák lepší. Vyhrál u nás Patizon 2:800 na který teď nedáme dopustit, a který má se svou váhou kolem 1 kila vždy své místo v našem cestovním zavazadle.
cestovní vychytávky- spacák
 

15. Powerbanka jako obal na mobil

Jestliže používáte powerbanku jen na dobití telefonu, takhle cestovní vychytávka se vám může hodit – nemusíte s sebou nosit žádný přístroj navíc. My používáme klasickou powerbanku, protože potřebujeme dobíjet i foťák nebo kameru.
Cestovní vychytávky - powerbank
 

16. Dezinfekční gel na ruce

Praktická věc, která se hodí několikrát denně. Hledat umyvadlo někde na opuštěné pláži nebo v autobuse je většinou problém. Tahle věcička vám ušetří spoustu starostí a nemocí. 
Cestovní vychytávky - desinfekční gel
 

17. Menstruační kalíšek

Není nic horšího, než když vám dojdou tampóny a vy nemůžete do obchodu.  V některých zemích je navíc docela problém obyčejné tampony sehnat. Kdysi jsme s sebou vozily jejich zásobu na několik měsíců a to se pak v batohu projeví. Nyní už používáme menstruační kalíšek, o kterém nevíme ani během našich dnů, ani mimo ně.
Cestovní vychytávky - menstruační kalíšek

 

18. Špunty do uší 

Netřeba vysvětlovat. Svou velikostí a váhou se vám v batohu doslova ztratí a nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit. Při spaní v hostelu nebo na letišti budete rádi, že jste si tyto dva malé společníky přibalili.

Cestovní vychytávky - šunty do uší

19. Povlak na polštář

Věděli jste, že si do letadla můžete kromě příručního zavazadla bezplatně vzít i polštář? Pokud máte problém se vlézt do váhového nebo rozměrového limitu s vaším příručním  zavazadlem, takový povlak na polštář naplněný vaším oblečením by vám mohl ušetřit dost peněz a navíc budete mít v letadle kam složit hlavu :). 
Cestovní vychytávky - povlak na polštář
 
A jaké jsou vaše cestovní vychytávky? 🙂
 
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.