Austrálie: Camp Moogerah – život u jezera, hadi, pavouci a spousta psů

Last Updated on 15/09/2020 by Nikola Cerna

Náš pobyt v Austrálii už přesáhl dva měsíce a my se přesouváme do další, naší poslední, destinace, kde hodláme dobrovolně pomáhat výměnou za ubytování a jídlo. Kemp Moogerah je vzdálen asi hodinu a půl jízdy z Brisbane nebo Gold Coast. Je umístěn na břehu jezera Moogerah a v jeho blízkem okolí nenajdete nic, než lesy a pár domků. Toto místo jsme si vybraly právě proto, že zaručovalo klid a pohodu u jezera. A taky spoustu vodního i suchozemského vyžití jako wakeboarding, kneeboarding, lezeckou stěnu, tenis, hiking, atd. Prostě ideální místo na třítýdenní Workaway „dovolenou“.

camp moogerah

Hned první den jsme si toto místo zamilovaly. Nejen díky krásné přírodě okolo, ale taky díky Barrymu a jeho psí smečce. Barry je 55letý majitel kempu, typický, nic neřešící, Australan,lyžař, wakeboardista, prostě frajer. Spolu s Barrym v kempu bydlí taky jeho 4 psi a čas od času další 3 vypůjčení. 

Co jsme v kempu dělaly

Kromě hlídání smečky psů jsme měly na starost úklid společných prostor, toalet, sprch a kuchyně. Ale jenom jednou týdně po odjezdu víkendových skupin hostů. Po celou dobu pobytu jsme měly čas na spoustu aktivit, hned první den nás Barry seznámil se sportem, kterému se říká kneeboarding. Je to vlastně wakeboarding, necháte se táhnout za lodí, ale na prkně klečíte. Hrozná sranda. Kromě vodních aktivit jsme často hrály tenis, ping pong, nebo se učily na skateboardu. 

camp moogerah
camp moogerah

Druhý týden jsme dostaly trochu náročnější práci – malování. Prvních pár dnů to byla sranda, ale po týdnu už nám lezlo celé malování krkem. Měly jsme barvu nejen všude po těle, ve vlasech, ale taky na oblečení a botech.  Po náročném dnu se štětcem v ruce jsme si šly sednou do kajaku s prutem v ruce a snažily se chytit rybu. Nebudeme lhát, ani náznak ryby se nekonal, ale sledovat západ slunce za horami z klidné hladiny jezera je balzám na duši a snadno při tom zapomenete na den strávený se štětcem a barvou.

 

Konfrontace s Australskou přírodou

camp moogerah

Když jsme měly volno ceý den, chodily jsme po okolních kopcích. Což by nebylo nic až tak zajímavého, kdybychom nebyly v Austrálii. Tady v okolí kempu, jsme totiž zažily ty nejděsivější chvíle našeho australského dobrodružství. Během dvou dnů jsme měly tu čest s dvěmi desivě vypadajícími hady a nespočtem pavouků velikosti otevřené dlaně.

Jakmile člověk vejde do lesa, nikdy neví co ho může zabít. Na tuhle maličkost jsme si za celý pobyt v Austrálii nezvykly. A tyto poslední týdny jsme se přesvědčily, že s australskou přírodou si zahrávat nechceme. Když jste uprostřed lesa, vidíte pavučiny s průměrem i více než metr, na některých pavouky o velikosti otevřené dlaně nebo se každým krokem bojíte, že šlápnete na hada, který vás jedním ušknutím může zabít, uvědomíte si, jak je příroda doma v Česku dokonalá a bezpečná. Přemýšlíte, proč jste se někdy báli pavouků nebo hadů, když vám od nich nehrozilo žádné nebezpečí. A tyhle  myšlenky se ještě zintenzivní, když jen několik centimetrů od váš uvidíte ležet hada. Nehybně schouleného uprostřed úzké pešinky, po které jdete. Průměr těla se podobá  průměru vašeho zápěstí. Je neškodný, nebo vám hrozí fatální nebezpečí? Ani to zjistit nechcete, nejradši byste byli zpět v civilizaci, ale k ní vede dlouhá cesta džungli, kde na každém dalším kroku může ležet stejný had, od kterého se snažíte utéci. Tohle se nám stalo dvakrát během dvou dnů, pak už jsme si vystačily s aktivitami v kempu a do žádných dalších návštěv džungle jsme se nepouštely. 

Co jsme se v Kempu naučily?

Během tří týdnů jsme se stihly naučit vcelku slušně pracovat s barvou, štětcem a válečkem, jezdit na kneeboardu a wakeboardu, zjistit, že vedení kempu je sranda pokud jste australan a nic neřešíte, a taky, že rybaření je nuda, když vám ryby neberou. Na jezeře nebo v jeho blízkosti jsme trávily skoro každý večer, hodně jsme přemýšlely a taky zařizovaly práci v Kanadě, kde se chystáme od půlky května pracovat. 

camp moogerah

Poslední tři týdny v Austrálii byly taková pohodová dovolená plná hadů, pavouků, psů a vodních sportů. My jsme si ji ale náramně užily a nechtělo se nám vůbec odjíždět. Pokud vás toto místo zaujalo, můžete zde dobrovolničit taky! Stačí jen napsat Barrymu na tento Workaway profil.

Jak naše cesta pokračuje sledujte na facebooku.

Další články o Austrálii najdete pod štítkem Austrálie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..