Práce v hotelu – naše první zahraniční pracovní zkušenost

Tři měsíce uběhly jak voda, a my se loučíme s hotelem v Anglickém Lake District a odjíždíme za dalším dobrodružstvím. Co nám ty tři měsíce daly a vzaly se nyní pokusíme popsat v krátkém zhodnocení. 

Svět je Cool - práce v hotelu
Oslava po skončení posledního pracovního dne.

Do Anglie jsme odjížděly s tím, že si chceme vydělat nějaký ten zlaťák do začátku, a pak cestovat po světě. To se nám, myslím, splnilo nad očekávání. Protože jsme pracovaly doslova uprostřed ničeho, neměly jsme kde utrácet, a suma sumárum jsme si dohromady za tři měsíce ušetřily něco kolem 11 000 Liber (asi 165 000 Kč na osobu).

Nebylo to ale zadarmo, v průměru jsme pracovaly 55-60 hodin týdně, respektive za 6 pracovních dnů. Byly ale týdny, kdy třeba Niky pracovala i 75 hodin. S tím jsou samozřejmě spojené ty záporné stránky. Neměly jsme ani čas si zavolat s rodinou nebo kamarády. Navíc v celém hotelu nebyl mobilní signál a wifi fungovala jen na určitých místech, což komunikaci dost zhoršovalo. Trochu jsme tak ztratily kontakt s domovinou a to nás mrzí. Byly týdny, kdy jsme nezvládaly dělat nic jiného, než chodit z práce do postele a z postele do práce. Pak ale přišel den volna a my vyrazily do přírody a to nás nabilo na další náročné dny. Po dvou měsících jsme však měly všechny okolní kopce prošláplé a poslední týdny pro nás byly nejtěžší. Neměly jsme co poznávat a začal na nás dopadat stereotyp místa i práce. Zase se nám utvrdilo, že stereotyp není nic pro nás a jsme rády, že už jsme zase bezdomovci s batohem na zádech a nevíme, kde budeme spát příští noc. To bychom si však nemohly dovolit, kdybychom neměly ony našetřené zlaťáky. Navíc jsme se naučily spoustu věcí ohledně chodu hotelu, restaurace i kuchyně. Niky se konečně naučila vařit a Hanča se naučila smát na cizí lidi 😀

O tom, jaké byly naše začátky a jak jsme vnímaly první týden si můžete přečíst v  2. díle – První týdny jako hotel staff.

Každopádně nezapomínejte, že každá mince má dvě strany a za každou hezkou fotkou se skrývá tvrdá práce.

Svět je Cool - práce v hotelu
Hanča v práci – servis snídaně

Kdyby někdo zatoužil po práci v anglickém Lake District, v hotelu mimo civilizaci, pořád se hledají noví zaměstnanci, takže se nám stačí ozvat a my můžeme poskytnout podrobnější informace. Pokud premýšlíte o práci nebo brigádě v zahraničí, přečtěte si náš článek Jak najít práci v zahraničí (bez agentury a poplatků).

VYDEJ SE S NÁMI NA CESTU ZA FINANČNÍ SVOBODOU

Stáhni si naši online příručku pro začínající investory

Stažením příručky souhlasíš se zasíláním příležitostných emailů s cestovní a finanční tématikou a souhlasíš se zpracováním osobních údajů dle našich Zásad o ochraně osobních údajů.

2 Comments

  1. Pingback: Rozpočet cesty kolem světa, aneb kolik stojí život na cestách.

  2. Pingback: Jak jsme obletěly svět (aniž bychom to plánovaly) - SVĚT JE COOL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..