Jak jsme obletěly svět (aniž bychom to plánovaly)

Last Updated on 08/05/2020 by Nikola Cerna

Na naší absolutně nenaplánovanou cestu  jsme vyrazily v červenci 2017. Po pár měsících práce v Anglii jsme navštívily Skotsko a Irsko a rozloučily se tak s Evropou. Ještě nikdy předtím jsme nebyly v Africe, tak jsme to tam na nějaký čas zakotvily. Konkrétně v Maroku. Tam jsme se učily surfovat a poznávaly chutě marotské kuchyně i vřelost místních lidí. Co jsme v Maroku všechno stihly a kolik nás to stálo čtěte v článku Maroko – rozpočet.

obletět svět

Maroko nám z Afriky nestačilo, tak jsme se vydaly na její druhý konec – do Jihoafrické Republiky. Tu jsme projely z Kapského města až po Johannesburg a potýkaly se s nástrahami, které Afrika nabízí. Z Afriky nám to tedy prozatím stačilo a my vymýšlely kam dál.
To už se psal začátek roku 2018 a my se po Africké zkušennosti rozhodly zajet na návštěvu zpátky do Česka.

Po dvoutýdenní dovolené sedáme na letadlo směr Austrálie. Po cestě jsme se zastavily na pár dní v přepychové Dubaji. Jen několik týdnů nás tak dělilo od sledování chudoby lidí v afrických townshipech a přepychu lidí, žijících mezi arabskými mrakodrapy. 

obletět svět

 

V Austrálii jsme strávily tři měsíce dobrovolničením na třech různých projektech. Pracovaly jsme na australské farmě, v turistickém středisku i v opuštěném kempu u jezera.  Tři měsíce v Austrálii mezi klokanami, hady, pavouky a ostatní havětí uběhly jak voda a my najednou seděly v letadle na Havaj, která byla naší poslední „dovolenou“ před pracovním pobytem v Kanadě.

obletět svět

 

A proč vlastně letíme do Kanady? V Austrálii se stala taková zajímavá věc – dostaly jsme současně working holiday víza do Kanady i na Nový Zéland. Jelikož jsme se neuměly rozhodnout a nechtěly nechat propadnout ani jednu příležitost, rozhodly jsme se přeletět půl světa a žít 10 měsíců v Kanadě, než se zase vrátíme zpátky do Oceánie a zkusíme si život na Zélandu. 

V rámci našeho pobytu na Americkém kontinentu jsme si ještě stihly odskočit do Aljašské divočiny. Proč jsme dobrovolně trávily měsíc uprostřed ničeho a co jsme tam dělaly si můžete přečít v článku Dovolená na Aljašce

Začíná  rok 2019 a my sice neodškrtáváme padesátou zemi na seznamu, ale uvědomily jsme si, že jsme shodou okolností navštívily 12 zemí byly na pěti kontinentech a vlastně fyzicky obletěly svět. (Teda za pár týdnů obletíme, až se vrátíme na další dovolenou do rodné země)
Většinu roku 2018 jsme prožily v Kanadě, ačkoliv se na náš seznam cestovních destinací dostala jen náhodou. A hrozně jsme si ji zamilovaly. Nejen kvůli její úchvatné přírodě a vstřícným kanaďanům, ale hlavně jsme tady našly domov, který nám při cestování tak moc chybí. Jak probíhalo naše stěhování a co je potřeba zařídit čtěte v článku  Stěhování do Kanady

obletět svět

Po klasické každoroční návštěvě Česka se chystáme na Nový Zéland na další pracovně- cestovní pobyt. A kdo ví, třeba se nám v roce 2019 znovu podaří obletět svět. A v tom je kouzlo našeho neplánovaného cestování. Nikdy nevíme, kam nás osud zavane a vždycky se máme na co těšit 🙂

Rok a půl na cestě ve dvou minutách 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..