6 týdnů v Maroku. Kolik nás to stálo?

Chodí nám dotazy ohledně toho, jak si na cestování vyděláváme, a jak je možné, že pořád někam jezdíme. Část odpovědi najdete v následujících řádcích. Vydělat si peníze je jedna věc, ale cestovat chytře a pokud možno levně je věc druhá. Když obě věci spojíte, budete moct cestovat opravdu dlouho.

svět je cool - maroko rozpočet

V Maroku jsme strávily 6 týdnů a po celou dobu jsme si poctivě zapisovaly všechny výdaje,
abychom byly v obraze a hlavně, abychom to pak mohly s vámi sdílet 🙂
Pokud nás aspoň trochu sledujete, víte, že jsme v Maroku hlavně pracovaly, respektive
dobrovolničily. To znamená, že výměnou za několika hodinovou práci denně, jsme dostaly zdarma ubytování a jídlo a to naše výdaje značně snížilo. K hledání dobrovolnické práce využíváme server Workaway. Ale protože jsme samozřejmě chtěly taky něco
vidět, nepracovaly jsme celý pobyt. Dva týdny jsme si vyhradily na cestování, plus jsme měly volné víkendy, kdy jsme taky jezdily po bližším i vzdálenějším okolí.

svět je cool - maroko rozpočet

 

Co jsme v Maroku všechno stihly?

V době, kdy jsme pracovaly jsme se učily surfovat, bydlely jsme pár metrů od pláže a dny trávily v restauraci s výhledem na oceán. Více se o našem marockém dobrovolničení dočtete v článku Jak vypadá den dobrovolníka v Maroku. Ve dnech volna jsme stihly navštívit okolní města a vesnice nebo zdolat nejvyšší vrchol severní Afriky – Toubkal (4167m.n.m.). V době vyhrazené na cestování jsme navštívily Marakeš, viděly největší vodopády v Maroku a projely několik dalších měst a vesnic a vyzkoušely si život v poušti ,na Sahaře.

svět je cool - maroko rozpočet

A kolik nás to celé stálo?

Níže uvedení ceny jsou za dvě osoby na 6 týdnů pobytu.

Doprava (meziměstské autobusy, grand taxi, taxi, atd.) – 3335 Kč

Ubytování (platily jsme jen několik nocí, když jsme nesehnaly Couchsurfing) – 1680 Kč

Jídlo (veškeré jídlo a pití) – 2300 Kč

Aktivity (výlet do pouště na velbloudech, horseriding, hammam) – 2610 Kč

Sim karta (internet na celou dobu pobytu) – 210 Kč

Nákupy (hygiena, ostatní potřeby, blbosti) – 750 Kč

Ostatní (nezapsané výdaje, poplatky za výběr z bankomatů, kurzy) – 1000 Kč

Příjmy  (Protože jsem pracovaly v restauraci, měly jsme nárok na část dýšek a dostaly jsme i něco na přilepšenou) – 1885 Kč

Sečteno podtrženo – reálné výdaje za 6 týdnů v Maroku 10 000 Kč /2 = 5000 Kč na osobu

Plus musíte počítat,samozřejmě, s letenkou. Na ceny letenek do Maroka se můžete podívat například na Skyscanneru. My tu naší kupovaly na poslední chvíli, protože jsme měly problém s hurikánem v Irsku. Za jednosměrnou letenku Dublin – Agadir jsme dva dny před odletem zaplatily 2000 Kč/osoba i s jedním odbaveným zavazadlem. Obecně se vyplatí kupovat letenky minimálně 6 týdnů před cestou (pokud se jedná o krátké vzdálenosti). Při hledání letenky do Maroka se podívejte taky na odlety z německých a polských letišť.

V případě jakýkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat v komentářích, emailem nebo na facebooku

 

Další články o Maroku najdete pod štítkem Maroko.

 

6 ZPŮSOBŮ, JAK VYDĚLÁVAT NA CESTÁCH

Zajímá tě, jak si můžeš vydělávat na cestách? Stáhni si naší příručku!

Stažením příručky souhlasíš se zasíláním příležitostných emailů s cestovní tématikou a souhlasíš se zpracováním osobních údajů dle našich Zásad o ochraně osobních údajů.

One Comment

  1. Pingback: Jak jsme obletěly svět (aniž bychom to plánovaly) | SVĚT JE COOL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..