O životě na Trailu – Te Araroa SOBO & sólo

Last Updated on 25/04/2021 by Nikola Cerna

V dnešním díle si povídám s Alex aka Sashimi, kterou jsem potkala, když jsem přecházela Nový Zéland na TA trailu. S Alex jsme se zakecaly na kraji cesty a já hned věděla, že ji v budoucnu budu chtít vyzpovídat do podcastu. Ta s rozhovorem naštěstí souhlasila a vzniklo z toho dvouhodinové povídání o jednom z nejnáročnějších treků na světě.

Co je Te Araroa Trail?

TA je 3000km dlouhý trail, vedoucí skrz oba ostrovy nového Zélandu. Dá se jít jak ze severu na jih (SOBO), což je běžnější, a tak šla taky Alex nebo naopak, z jihu na sever (NOBO), tak jsem šla já. Celý trail trvá 3-5 měsíců a vede všemi možnými i nemožnými terény. Přes pláže, města, pastviny, lesy, bažiny až po hory a řeky nebo polní cesty. Alex šla celý trail 4 měsíce a skončila teprve před několika týdny.

Celý dnešní rozhovor vedeme v duchu vzpomínaní na naše dobrodružství, bavíme se o výbavě, přípravě, nástrahách na cestě, hodně dlouho se zasekneme u typů na trampské jídlo a řešíme taky fyzickou i finanční náročnost cesty.

Než se pustíte do poslechu našeho povídání, hned teď jděte na Instagram a koukněte na Alex profil a její fotky z trailu, ať máte představu, o čem mluvíme.

Happy listening 🙂

Odkazy zmíněné v rozhovoru

Oficiální stránky Te Araroa Trail – Na těchto stránkách najdete veškeré informace o Trailu.

The Trail App– oficiální trailová aplikace. V aplikace jsou ke stažení offline mapy i trail notes s popisem jednotlivých úseků. V mapě najdete zdroje vody i výškový profil jednotlivých úseků.

NZ Mountain Safety Council – Youtube videa o bezpečnosti v horách, jak brodit řeky, atd.

Garmin inReach Mini – GPS Personal Locator

PolarSteps – cestovatelská aplikace, která trekuje vaši cestu, můžete si do ní psát deník i ukládat fotky. A nejlepší je, že na konci dobrodružství si můžete nechat vyrobit i knihu!

Sledujte Alex na Instagramu – @running.sashimi. Najdete tam spoustu fotek z Trailu i úryvky z jejího osobního deníku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..