Opustily „normální život“, aby mohly chodit v divočině a žít naplno. Alča a Mája (Aawesome.cz)

Last Updated on 27/11/2023 by Nikola Cerna

Alča s Májou je dvojice, která nejenže už stihla objet svět, ale hlavně spolu nachodila tisíce kilometrů v různých divočinách světa. Holky přijaly pozvání do podcastu už podruhé. V prvním díle jsme se bavily o jejich pěším putování skrze Patagonii – ⁠Podcast Pěšky Patagonií až na konec světa.⁠

Od té doby stihly autem přejet Kanadu, 3 měsíce chodit v Aljašské divočině i projít americký PNT (Pacific Northwest Trail), ze kterého se teprve nedávno vrátily zpátky do Česka.

Kromě chození po horách taky píšou knížky a dělají přednášky. S holkama se bavíme o tom, jak si na své cesty vydělávají, jak dokázaly změnit svůj život, aby si mohly dovolit trávit víc než polovinu z roku mimo Česko, jak probíhá psaní a vydávání knihy nebo jak se na své pěší túry připravují.

Ptám se jich samozřejmě také na jejich poslední cestu – PNT Trail a na putování Aljaškou divočinou.

Dozvíš se například srovnání pěší a autoturistiky, jak probíhá chození na Aljašce, jak se bránit před medvědem, jak utéct losovi, jak se liší PNT trail od ostatních dlouhých trailů, ale třeba taky jak vybrat boty na chození.

Podcast můžeš poslouchat také na  Apple PodcastsGoogle Podcasts, a všude, kde posloucháš podcasty. Všechny díly najdeš na Svetjecool.cz/podcast.

Dej mi vědět na Instagramu @svetjecool jak se ti povídání líbilo.

Odkazy:

Aawesome.cz

Alča s Májou na Instagramu

Alča s Májou na Youtube

Kniha Cesta k finanční svobodě

Podpořit nás můžeš na ⁠Patreonu⁠ nebo sdílením epizody na svých sociálních sítích.

A pokud i ty žiješ neobyčejným životem, neboj se mě kontaktovat a další díl může být třeba o tobě🙂