Založení účtu u (Transfer)Wise a první transfer

Last Updated on 30/11/2023 by Nikola Cerna

Vydělali jste si na svém pobytu v zahraničí a teď uvažujete, jak své peníze dostat na váš český účet, nebo si jen chcte vyměnit vaše České koruny za cizí měnu? Tansferwise nově už jen Wise je služba, která vám ušetří spoustu peněz a starostí s tímhlo převodem. Sepsaly jsme pro vás podrobný návod, jak si založit účet u Wise a provést prní transfer.

Krok po kroku

Registrace

Než se poprvé zaregistrujete nezapomeňte využít promo link k vaší první registraci, zajistí vám první transfer do 500GBP (nebo ekvivalent) zcela zdarma. Po vašem přihlášení už využít nelze

1. krok

Na registrační stránku Wisu se dostanete prokliknutím přes link níže

2. krok

Vyberte Personal – osobní účet, dále se registrujte pomocí vaší emailové adresy a vámi zvoleného hesla.

3. Krok

Verifikujete svoje mobilní telefonní číslo potvrzovacím kódem z sms, který vám Wise pošle.

4. krok

V dalším kroku se vás Transferwise zeptá, kolik peněz chcete přeposlat, jakou měnu budete odesílat a jakou měnu chcete příjmout. Dávejte si pozor na metodu poslání peněz, některé metody jsou totiž dražší než ty ostatní. Dále se vám zobrazí poplatek za transfer, aktuální směnný kurz (garantovaný na určitou dobu) a celková částka, kterou obdržíte na účet příjemce. Taky se dozvíte předpokládané datum doručení.

V našem případě je poplatek nulový (total fees) díky využití transferu zdarma. Po zadání všech požadovaných záležitostí stiskněte continue – pokračovat.

5. krok

Dále vyberete, že se jedná o váš Personal – osobní tranfer.

převod peněz ze zahraničí

6. krok

V dalším kroku zodpovíte otázku, komu posíláte peníze, jestli jde o vás – Myself nebo o někoho jiného – someone else, či jde o podnikový účet nebo charitu.

převod peněz ze zahraničí

7. krok

Dále budete muset zadat bankovní údaje příjemce a to buď zadáním IBAN čísla, které najdete v online bankovnictví nebo zadáním klasického českého čísla účtu, tak jak ho používáte pro transakce v rámci ČR.

převod peněz ze zahraničí

8. krok

Verifikace – Transferwise požaduje ověření, že se opravdu jedná o vás. Budete muset nahrát obrázek svého pasu – stranu obsahující vaši fotografii (stačí vyfotit na mobil). Řidičský průkaz není akceptovatelný. Po zaslání dokumentů bude célá verifikace trvat 2-3 dny, následně dostanete potvrzující email.

převod peněz ze zahraničí

Ve stejném kroku budete muset také ověřit svou adresu a to tím, že nahrajete fotografii nebo scan jednoho z následujících dokumentů – výpis z vašeho bankovního účtu, dopis ze zdravotní pojišťovny, účet za elektřinu nebo nájemní smlouvu atd..

Na dokumentu je nejdůležitější, aby obsahoval vaše jméno a adresu, kterou jste použili pro přihlášení do Transferwise. Dokument nesmí být více než 3 měsíce starý. Taky se vás zeptají, k čemu se používá účet, na který budou peníze odeslány. Když vyberete Savings – úspory, nic nezkazíte.

Poté, co projdete verifikací budete moci usktečnit platbu.

převod peněz ze zahraničí

9. krok

Review – shrnutí a překontrolování vaší zadané platby.

V souhrnu uvidíte nahoře částku, kterou obdžíte a předpokládané datum připsání na účet. Dále se vám zobrazí IBAN číslo nebo české bankovní číslo účtu příjemce a čáska, kterou posíláte v cizí měně.

Zkontrolujte si hlavně správně zadané číslo účtu či IBAN číslo . Jestli je vše správně, potvrďte stisknutím CONFIRM.

Jak zaplatit

Wise vám nabídne několik možností placení, podle toho z jaké země posíláte peníze. Jestli posíláte České koruny, pak budete mít na výběr placení kartou, což bývá rychlejší, ale za to s vyšším poplatkem nebo bankovním převodem. Metody jsou obdobné u všech podporovaných zemí, jen semtam se najdou výjimky. Podrobněji se podíváme, jak poslat peníze také z Nového Zélandu, Austrálie a Kanady.

Převod peněz ze zahraničí – Nový Zélandu, Austrálie

Transferwise vám nabídne 4 možnosti, kdy u každé z nich uvidíte příslušný poplatek za službu spolu s finální částkou, která vám bude připsána na účet.

Možnosti platby

 1. POLi – metoda, která vás v okamžiku platby bezpečně přesměruje přímo do vaší banky, kde se přihlasíte do svého online bankovnictví a automaticky se strhne požadovaná částka
 2. Debetní karta
 3. Kreditní karta
 4. Bankovním převodem – sami musíte zadat platbu ve vašem online bankovnictví na poskytnutý Novozélandký účet od Transferwise. Nezapomeňte zadat Reference číslo, při zadávání platby!!

Po potvrzení platby vám transferwise poskytne možnost sledování vašeho transferu, který můžete v čase stále kontrolovat. v případě použití bankovního převodu vás Transferwise bude informovat o okamžiku, kdy přijal vaše peníze na svůj účet a začne s přeposíláním na váš český účet.

Převod peněz ze zahraničí – Kanada

Jestliže chcete přes Transferwise poslat více než 1000 CAD nebo budete posílat peníze z kanadského účtu či používáte Kanadskou adresu k registraci, pak musíte projít další verifikací.

Dokumenty k verifikaci

Transferwise po vás bude chtít dva dokumenty k potvrzení a to ve formátu pdf stažené přímo od poskytovatele nebo naskenovanou kopii celého dokumentu. Jestliže žijete v Quebecu, pak budete muset doložiz hned 3 dokumenty. Všechny patřičné doklady by měly být v nejaktuálnější verzi.

 1. bankovní výpis z kanadského účtu nebo výpis z vaší kanadské kreditní karty
 2. Účet za služby (elektřina, voda, plyn, internet), účet od mobilního operátora-roční kontrakt, T4 statement vydaný vládou (nestačí poskytnutý od zaměstnavatele), CRA dokument, výpis z kanadského investičního účtu nebo důchodového účtu, Record of Employment vydaný vládou, výpis z kanadského důchodového účtu, výpis z hypotéčního účtu nebo jiné půjčky.
 3. Jen pro Quebec – pas, ID nebo řidičský průkaz

Všechny tyto požadavky si můžete ověřit na stránkach Transferwise zde.

T4 statement a Record of Employment získáte přes My Service Canada account.

Možnosti platby

K poslání kanadských dolarů máte opět několik možností, kdy u každé z nich uvidíte příslušný poplatek za službu spolu s finální částkou, která vám bude připsána na účet:

 1. Direct transfer – obdobná služba jako POLi na Novém Zélandu. V okamžiku platby vás tato metoda bezpečně přesměruje přímo do vaší banky, kde se přihlasíte do svého online bankovnictví a automaticky se strhne požadovaná částka
 2. Debetní karta
 3. Kreditní karta
 4. Wire transfer – abyste mohli poslat peníze přes tuto metodu, musíte navštívit pobočku své banky a sdělit informace o účtu příjemce nebo mít wire transfer předem povolený ve vašem online bankovnictví. Nezapomeňte přidat Reference číslo vygenerované Transferwise službou.
 5. Online Bill Pay– můžete zaplatit přímo ze své bankovní mobilní aplikace, ale musíte zadat příjemce platby (Transferwise), ne všechny banky však Transferwise mají ve svém listu k přidání. Nezapomeňte přidat Reference číslo vygenerované Transferwise službou.

Doufáme, že vám náš podrobný návod, jak na převod peněz ze zahraničí pomohl, kdyby vás zajímaly další možnosti, které lze využít, ať už k přeposílání peněz ze zahraničí, tak i opačným směrem, přečtěte si náš článek Jak na převod peněz ze/do zahraničí nebo srovnání Wisu s Revolutem.


VYDEJ SE S NÁMI NA CESTU K FINANČNÍ SVOBODĚ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..