Průvodce Dominikánská Republika – vše, co potřebujete vědět před cestou

Plánujete dovolenou v Dominikánská Republice? Tak to jste na správném místě. Náš Průvodce Dominikánská republika vám poslouží k získání základních informací o této destinaci. V následujících řádcích se dočtete, co potřebujete zařídit před cestou, kam se vydat, i jak ušetřit.

Průvodce Dominikánská republika

Rozloha

48 671 km2, cca 170 km z jihu na sever, 420 km z východu na západ

Náboženství

Křesťanství

Kdy je vhodné cestovat

Dominikánská republika má dvě období dešťů. Obě tyto období trvají přibližně 30 dnů. První období dešťů nastává na přelomu května a června a druhé druhé potom na přelomu listopadu a prosince. Kromě těchto dvou měsíců, je tedy vhodné Dominikánskou republiku navštívit kdykoliv. Přesto bychom doporučovaly navštívit spíše zimní měsíce, kdy jsou teploty snesitelnější.

Časové pásmo

UTC – 4h (ČR – 5h v zimním čase)

Měna

Dominikánské peso, 1 DOP = 0,488 CZK (červenec 2017). Možnost platit i v dolarech.

Úřední jazyk

Španělština

Pokud nemluvíte španělsky a máte v plánu opustit hotelový resort, doporučujeme se naučit alespoň základy, místní s vámi moc anglicky mluvit nebudou. Přikládáme pár slovíček a slovních spojení, které nám přišli vhod.

 • Cuanto cuesta? – Kolik to stojí?
 • Luego – později
 • Buen provecho – dobrou chuť
 • Salud – nazdraví
 • Esta bien – všechno v pořádku
 • Pollo – kuřecí
 • Maňana – zítra, odpoledne
 • Bebidas – drinks
 • Buenas noches – dobrou noc
 • Buenos dias – dobrá ráno
 • Lo siento – omlouvám se
 • Hola, como estas? – Ahoj, jas se máš?

Očkování

Očkování pro cestu do Dominikánské republiky není povinné. Těm, kteří mají v plánu dlouhodobý pobyt obzvláště mimo turistické oblasti doporučujeme cestovatelský základ (Žloutenka A+B tetanus, břišní tyfus). Očkování řešte minimálně měsíc před cestou, některé vakcíny vyžadují opakovanou aplikaci, tak, ať vše stihnete.

Zásuvky

zásuvky typu A, požívané především v USA a Kanadě, potřebujete tedy adaptér.

Letištní poplatky

Vstupní, výstupní: Při vstupu do země zaplatíte 10 $ přímo na letišti. Odletová taxa je ve výši 20$, ale ta je obvykle zahrnuta v ceně letenky (doporučujeme ověřit u aerolinky).

Potřebné dokumenty před cestou

Víza

Na území Dominikánské republiky můžete zůstat po dobu 90 dní bez víz, ale potřebujete pas s platností alespoň půl roku po vstupu do země.

Pojištění

Před cestou si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. K výběru můžete použít srovnávač cestovních pojištění.

Mezinárodní řidičský průkaz

Pro řízení v Dominikánské republice potřebujete mezinárodní řidičský průkaz. (vydává se na počkání a stojí 50 Kč, jediné, co potřebujete je fotografie). Je povoleno řídit s 0,1% alkoholu v krvi.

Orientační ceny (rok 2017)

Ceny jsou jenom orientační, jsou závislé hlavně na období pobytu a také na konkrétní destinaci v Dominikánské republice. Obecně platí že s vyššími cenami se setkáte v hlavním městě Santu Domingu a v hlavních turistických destinací např. v Punta Cana.

 • Jeden chod v levné restauraci – 125 kč (pizza)
 • Street food – pod 100 kč
 • Jeden chod v lepší restauraci – od 200 kč
 • Lokální pivo v restauraci (0,5l) – 55 kč
 • Dovážené pivo v restauraci (0,33l) – 72 kč
 • Lokální pivo v supermarketu (0,5l) – 45 kč
 • Balená voda v supermarketu (1,5l) – 25 kč
 • Banány (1kg) – 20 kč
 • Cappucino – 33 kč
 • Benzín – 27kč/l
 • Simka na 14 dní s internetem – 350kč
 • Půjčení skútru Las Terrenas 20$/den

Ubytování

 • pro dobrodruhy možnost Couchsurfingu
 • Airbnb od 270kč/noc pro dvě osoby (při použití odkazu zístáte slevu 724 kč na prví ubytování)
 • Přes Booking hotel u pláže s bazénem a se snídaní – 30$/noc (dvě osoby)

TIP: Před cestou si nezapomeňte stáhnout některou z offline map, abyste nebyli ztraceni hned při prvím opuštění letištní wifi :). My používáme MapsMe , HERE nebo jednoduše stáhnem potřebnou oblast z Google Maps.

Průvodce Dominikánská republika

Průvodce Dominikánská republika – Turistické destinace – Tipy na dopravu

Punta Cana

Turistická oblast s hromadou turistů, nacházející se nejblíže hlavního letiště na Dominikáně. Přelidněné, ne moc hezké pláže. V této oblasti najdete i méně turistické pláže, to ale znaméná vyjet alespoň několik kilometrů od hotelu.

Doprava z Letiště

Jelikož ta klasická městská doprava na Dominikáně úplně dobře nefunguje, doporučujeme si vzít z letiště taxíka alespoň na nejbližší autobusovou stanici dálkových spojů (Express Bavaro, Caribe Tour) TIP: nezapomeňte, že můžete o ceně taxíku smlouvat.

The Catalina island

Jestli si chcete užít komerční párty plavbu na Catamaranu s možnosti potápění nebo šnorchlování a strávit při tom chvíli na malém nezkaženém ostrově s krásnými bílými plážemi, pak jeďte na Catalinu. Doprava na místo je v ceně zájezdu. Celková cena 2100kč včetně dvou ponorů/osoba a jídla s pitím. Ale pokud vám jde o kvalitní potápění, stoprocentně si raději zajděte do některého z potápěčských center. Tato párty plavba vám moc kvalitní potápění nezajistí.

Santo Domingo

Hlavní město Dominikány svou architekturou trochu připomíná evropská města. Je plné lidí a ruchu, vhodné pro nakupování suvenýrů. Kousek od centra můžete navštívit jeskyně „The Cave of the Three Eyes“ (Cueva de los Tres Ojos), kde si můžete odpočinout od městského ruchu.

Doprava z Punta Cana – Santo Domingo

Využijte dálkové spoje Expreso Bavaro, které mají několik stanic v Punta Cana. Za 3 hodiny budete v Santo Domingu a za jednosměrnou cestu zaplatíte cca 200 kč.

Samana

Poloostrov na severu Dominikánské republiky. Můžete tady najít dlouhé bílé písečné pláže bez kupy turistů.

Doprava ze Santa Dominga – Samana

Opět velmi jednoduchá doprava, stačí si zjistit nejbližší zastávku dálkového spoje dopravce Caribe Tour a za 4 hodiny jste v Las Terrenas.

Tipy, kam se vydat na poloostrově Samana

Las Tarrenas

Tipy na pláže: playa Bonita, playa Las Ballenas, playa Punta Popy – naše oblíbené místo, bez hromady turistů, každý si příjde na své. Můžete si najít místo na pláži jen pro sebe, užít si kitesurfing, naučit se surfovat nebo si užívat noční život ve městě.

Las Galeras

Tipy na pláže: playa de Aserradero, Playa La Playita – místo až na samém konci poloostrova, které je obklopeno spousty hezkých pláží. Je o něco menší než Las Terrenas, tudíž nabízí i méně volnočasového využití.

Samana city

Město známé hlavně pro své „ The Bridges of Samana“, mosty spojující několik ostrůvků na moři. Město stojí za to projet a načerpat trochu té místňácké atmosféry.

El Limon Waterfall

nachází se mezi městy Samana a Las Terrenas. Vodopád sám o sobě není nijak ohromující. Pokud vám nevadí trochu bahna, jedná se však o hezkou asi 40 minutovou procházku. Musíte ale odolat všude přítomným lovcům turistů, kteří vám budou nabízet projížďku na koni, až k vodopádu, a budou vám tvrdit, že se tam pěšky nedostanete. Věřte nám, když tam dojte to ubohé zvíře a ještě s obézním turitou na hřbetě, dojdete tam taky.Navíc nebudete podporovat tento nechutný business.

Cayo Levantado

Ostrov u poloostrova Samana známý jako Bacardi island, nacházeící se kousek od města Samana. Dostanete se na něj lodí z města Samana.

Puerto Plata

Ideální místo pro ty, kteří mají rádi spojení krásných pláží spolu s možností vyrazit do hor a užít si nádherných výhledů.

Cabarete

známy Kitesurfingový spot s rušným nočním životem a se spoustou možností jak využít volný čas.

Doprava

Využijte dálkové spoje např. od dopravce Caribe Tour.

Doprava po poloostrově

My si půjčily skútr a celý poloostrov v pohodě projely. Existuje však i veřejná doprava mezi městy.

Průvodce dopravou

Gua-guas

Městské mini busy (nikdy nevíte, kam vás zavezou, ani kde mají zastávky) – cca 13 kč (jeden lístek)

Motoconchos

Místní vás přepraví na své motorce, kam si budete přát – za krátké vzdálenosti zaplatíte 15 – 25 kč/osoba (my se nechaly svést z pláže z Punta Cana na letiště, kdy cesta vypadala tak, že jsme tři lidi seděli na jedné motorce s jednou krosnou na řidítkách a druhou na zádech, takže i takhle to jde). Taxikáře na motorkách poznáte podle oranžové vesty. Ti patří do místního taxikářské skupiny a měli by Vám zaručit bezpečnou jízdu, každopádně když se zeptáte kohokoliv vysedávajícího na motorce, rád Vás za nějaký ten peníz odveze.

Dálkové Busy

Mezi nejznámější dálkové dopravce patří Caribe Tour a Expreso Bavaro, ti vás zavezou napříč celou Dominikánou.

 • Santa Domingo – Samana (4h) – 160 kč (jednosměrný s Caribe Tour)
 • Punta Cana – Santo Domingo (3h) – 200 kč (jednosměrný s Expreso Bavaro)

Taxi

Z letiště Punta Cana do Bavaro (20km) – 25$

Přemýšlíte kam přístě? Nechte se inspirovat našimi cestovními průvodci.

VYDEJ SE S NÁMI NA CESTU ZA FINANČNÍ SVOBODOU

Stáhni si naši online příručku pro začínající investory

Stažením příručky souhlasíš se zasíláním příležitostných emailů s cestovní a finanční tématikou a souhlasíš se zpracováním osobních údajů dle našich Zásad o ochraně osobních údajů.

One Comment

 1. lucka

  Krásně popsané informace o dovolené v Dominikáně. Nejraději jezdíme do punta cana, kde jsou opravdu velmi milí lidé, ti jsou samozřejmě všude v dominikánské republice, ale už zde máme i svoje známé, za kterými chodíme na jídlo a podobně 😀 Doporučuji vám se mrknout zde https://www.nacesty.cz/punta-cana kde najdete ty top místa! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..