Te Araroa – sama na cestě pěšky skrz Nový Zéland

Last Updated on 12/10/2020 by Nikola Cerna

V únoru 2020 jsem se vydala na cestu napříč Novým Zélandem s cílem podpořit spolek OVAHELP. Po třech týdnech a zhruba 600km jsem kvůli zranění musela cestu na pár týdnů přerušit. Během doby uzdravování však přišel Covid-19 a změnil naše životy. Na Zélandu byl vyhlášen celoplošný lockdown, záhy přišla zima, a tím bylo rozhodnuto. Cestu budu muset dokončit jindy.

A ono „jindy“ nastává právě teď! Počasí mi sice nedovolí začít tam, kde jsem skončila, to mi ale nebrání v tom, začít jinde a cestu postupně dokončit (nebo se o to alespoň pokusit). Poslední půl rok mi ukázal, že nemůžu spoléhat na nic a už vůbec ne plánovat dopředu. Nebudu vám slibovat, že ujdu 3000km a přejdu Nový Zéland. Jediné, co vám můžu slíbit, že se o to pokusím!

Stejně tak se pokusím vybrat finanční prostředky pro spolek OVAHELP, který pomáhá (nejen) pacientkám s rakovinou prsu bojovat s touto nemocí. Cílem spolku je postytnout informace, sdružovat lidi se stejnou nemocí a podpořit tak pacienty ve chvílích, kdy si připadají ztracení a sami. A jak to všechno vím? Je tomu rok, co rakovinou prsu onemocněla i má nevlastní máma Pavla. Na začátku své nemoci narazila právě na spolek OVAHELP, a také díky nim se jí daří s nemocí úspěšně bojovat.

Když vidím, co lidé z OVAHELP pro Pavlu udělali, a jak moc jí to na začátku její nemoci pomohlo, cítím potřebu jim to vrátit. A také bych chtěla, aby se stejné pomoci dostalo každému člověku, který rakovinou onemocní. Přečtěte si, co OVAHELP nabízí a pochopíte.

Čím víc financí se spolku OVAHELP dostane, tím více onkologických pacientů dostene stejnou péči, kterou dostala Pavla. Proto prosím, přispějte.

Přispět můžete jakoukoliv vámi zvolenou částkou. Každá darovaná koruna mi dodá sílu na další kilometry a jednomu pacientovi dodá sílu bojovat s rakovinou, protože bude stejně jako já vědět, že v tom není sám.

Pomoct můžete jen tím, že výzvu nasdílíte mezi své přátele. Nebuďte lhostejní a pomozte.

Video z první části cesty

Fotogalerie

Cesta Bluff – Twizel (Jižní ostrov Nového Zélandu). Něco málo přes 600km

Celou cestu sdílím také na Instagramu, tak mě sleduj a o nic nepřijdeš 🙂

[wdi_feed id=“2″]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..