(Transfer)Wise vs Revolut

Last Updated on 30/11/2023 by Nikola Cerna

Pyšní se vaše banka tím, že vám poskytne výběry v zahraničí zdarma? Super, a koukli jste se někdy kolik peněz ztratíte na kurzech, které banka už raději nezmiňuje? A to platí nejen při výběru hotovosti, ale hlavně při placení kartou. Máme pro vás srovnání dvou online bank, které samy používáme a máme s nimi dobré zkušenosti. Ušetří vám spoustu času a peněz.

 Kterou online banku vybrat?

transverwise vs revolut

Oba účty si můžete zřídit jednoduše online přes mobilní aplikaci.  Vedení zakladních účtu je zdarma, můžete držet peníze v několika desítkách měn a převádět je mezi sebou bezkonkurenčními kurzy.

Jaké jsou teda rozdíly

 

  Revolut

Transferwise

 Rok založení

20152011

(možnost pořízení platební karty od 2018)

Lokální bankovní účet v zemích

EUR, GBP

EUR, GBP, NZD, AUS, USD, HUF, RON, SGD

Počet dostupných měn

30 +

50 +

Možnosti účtu

standard, business, premium, metal

Bordeless

Výběr z bankomatu ve světě

Do 200 GBP nebo 5 výběrů za měsíc zdarma (co nastane dřív), přes limit poplatek 2% u standard účtu, minimálně však 1 GBP

První 2 výběry do 200 GBP/měsíc zdarma, přes limit 200 GBP poplatek 1.75% , přes limit dvou výběrů 50p poplatek za výběr

 

Placení kartou v zahraničí

Bez poplatku, bez limitu, v současném kurzu (jestliže držíte na účtě peníze ve více měnách, aplikace při placení zvolí tu měnu s nejvýhodnějším kurzem)

Bez poplatku, bez limitu, v současném kurzu (jestliže držíte na účtě peníze ve více měnách, aplikace při placení zvolí tu měnu s nejvýhodnějším kurzem)

Platební karta

ano

ano

Možnost zmrazení karty

ano

ano

Objednaní karty

4.99 GBP

5 GBP

Bezbečnost

Peníze uloženy v anglických bankách Barclays/Lloyds, regulováno FCA ( Financial Conduct Authority)

Sídlo v UK, regulováno FCA ( Financial Con

duct Authority)

Kurz

Středový aktuální (možnost kdykoliv přesně zkontrolovat)

Středový aktuální (možnost kdykoliv přesně zkontrolovat)

Poplatek za převod peněz na jinou měnu

Zdarma do 1000 GBP za měsíc, přes limit 0.5% poplatek, o víkendech a svátcích (v UK) poplatek ve výši 1%

Malý poplatek, 0.35% – 2%, záleží na měně

Nabití peněž na účet

Kartou, bankovním převodem, Google Pay – zdarma

Bankovním převodem – zdarma, kartou – poplatek

 Bonusové služby

Kryptoměny, cestovní pojištění, kontokorent, transparentnost

Převod peněz ze zahraničního účtu na český (i kterýkoliv jiný) za bezkonkurenčni ceny, není podmínkou mít Bordeless účet, platí i mimo EU, transparentnost

Zkušenosti

My momentálně používáme obě služby a daří se nám je výhodně kombinovat. Kombinace nám například zvýší zdarma výběr ve světě až na 400 GBP za měsíc s nejvýhodnějším kurzem. Wise nám příjde více transparentrnější a nabízí více lokálních účtů, na které se klidně můžete nechávat posílat výplatu v Novozélandských, Australských, Singapurských a Amerických dolarech, Librách, Eurech, ale také třeba v Maďarských Forintech a Rumunskách Lei. Všechny tyto účty se chovají úplně stejně jako byste si v dané zemi založili lokální účet. Revolut nabízí lokální účet jen eurový a librový, na druhou stranu nabízí směnu měn do 25 000Kč za měsíc úplně zdarma, ale musíte si dávat pozor na transakce prováděné přes víkend, kde si Revolut účtuje vyšší sazby. Na první směny v měsíci vede Revolut, na zbytek měsíce a o víkendech pak Wise.

Využívejte obě služby naplno! Obě služby jsou zcela zdarma, tak proč toho nevyužít.

Kdo potřebuje směnit České koruny na zahraniční měnu a poslat na zahraniční účet nebo naopak vydělává v zahraničí a chce si své peníze převést na České koruny na svůj český účet a to dle aktuálního kurzu za bezkonkurenční a transparentní poplatek, vyzkoušejte Wise. Navíc když využijete našeho kódu, dostanete po přihlášení první transfer do 500 GBP (cca 15 000 Kč) zdarma.

Jestli vás zajímá, jaké další cestovní aplikace využíváme, doporučujeme přečíst náš článek: Cestovní aplikace, které vám ušetří peníze a usnadní cestování.

Pokud jste se rozhodli založit si Transferwise, čtěte náš Podrobný návod, jak si založit účet u Transferwise a posílat peníze ze zahraničí.


VYDEJ SE S NÁMI NA CESTU K FINANČNÍ SVOBODĚ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..